Zajímavosti

MCh- BD 4 (D19) Nejúspěšnější model

22. července 2012 v 11:00 | Alush

Bonusový den 4.- Nejúspěšnější model

Nevím, jak jsem tohle měla hodnotit- celkově, kdo má nejvíce ocenění, nebo nejvyšší.
Nejvíc si asi z tohohle úhlu cením Dhakiyah, CM arabka chips od Naervon. Koupila jsem jí od Naer na CLS a tam mi vyhrála kategorii CM SM/ Chips Arabians a pak v celé kategorii CM SM/Chips byla 3, takže mi vyhrála pěknou velkou kokardu :) také vyhrála 3. místo na SLS ve své kategorii.

MCh- BD 3 (D18) Největší model

21. července 2012 v 0:23 | Alush

Bonusový den 3.- Největší model

Ačkoli jsem o Kingovi nechtěla psát víckrát, budu muset, je bezkonkurenčně největším modelem v mé sbírce, to mu nesmím vyvrátit, protože by to byla lež jako slon :D

MCh- 15. Model, který pro tebe něco znamená

18. července 2012 v 3:55 | Alush

Den 15.- Model, který pro tebe něco znamená

Hrozně lpím na všech svých modelech, bohužel nemám hromadnou fotku, ani se mi nechce pořizovat, ani vypisovat jména a tak jsem se rozhodla vybrat z nich Polarise.
Co se na něj kouknu, vženou se mi slzy do očí. Můj byl první v české republice, možná ještě s Appyiným a měl být jediný, všichni říkali, jak je hnusný modrý a že se jim vůbec nelíbí... a najednou Sládkovy dovezli do ČR kupu dalších, z jedinečných 2 Políků se stala banda obývající spoustu ranchů a hned se všem líbil, akorát, že někomu vadila jeho "namodralost", to všichni popřou. Není to záchvat sobectví, jen pokažení úžasného pocitu, mít něco oejdinělého.

Stejně ho mám pořád ráda a je to můj jedinečný koník.

MCh- 14. Model, se kterým fotíš nejraději

17. července 2012 v 5:05 | Alush

Den 14.- Model, se kterým fotíš nejraději

Celkově se mi nejlépe fotí s menšími modely, protože se mi na ně s těmi mými "křápy" daří ostřit nejlépe, ale celkově mě baví fotit Absárka (Autumn Leaf Absar), vždy obdivuji jeho zlatou barvu a svalnatý mold.

MCh- 13. Model, se kterým nerada fotíš

16. července 2012 v 1:00 | Alush

Den 13.- Model, se kterým nerada fotíš

Řekla bych, že fotit se dá nějak se všema, ale co se týče Sandy, je to asi nejhorší. Ačkoli je to velmi realistický model, její skloněná a ještě navíc pootočená hlava k focení příliš nenapomáhá, proto se mi na ní i hůře ostří.

MCh- 12. Model, u kterého by sis přál/a, aby byl skutečný (živý)

15. července 2012 v 2:59 | Alush

Den 12.- Model, u kterého by sis přál/a, aby byl skutečný (živý)

Všechny bych ráda živé ♥, ale co se týče faktorů, kdybych si měla vybrat živého koně, musela by to být klisna, na které by se dalo jezdit. Vzhledem k tomu, že miluji Arábky a zbarvení Appaloosa, ideální by pro mě byla Jasmine, classics Araloosa, matka Jesaji.

MCh- 11.Model, na který jsem nejvíc pyšná

14. července 2012 v 9:00 | Alush

Den 11.- Model, na který jsem nejvíc pyšná

Pyšná jsem na všechny koníky, že je mám ♥, ale když musím vybrat, je to Lady Suzzie. Je to krásná hannoverská classics klisnička, nevím o nikom jiném v ČR, kdo by ji měl, navíc mi vyhrála mou úplně první získanou kokardu a to na NYLS 2012.

MCh- 10. Nejvíc flekatý model

13. července 2012 v 2:59 | Alush

Den 10.- Nejvíc flekatý (případně pruhovaný) model

Puntíky všem strakáčům jsem počítat nechtěla, ale myslím, že vyhrává classics hříbátko Jesaja. Získala jsem ho na CLS, už dříve jsem ho okukovala na SSR v bazaru, ale nějak mi to nedalo, naživo mě ovšem Jasmine s Jesajou přesvědčili, že budou moji :D.

MCh- 9. Nejnovější model

12. července 2012 v 0:59 | Alush

Den 8.- Nejnovější model

Jistě správně tušíte, že nejnovějším modelem na ranchi je King, ale tomu již jeden článek z výzvy věnován byl, takže vás "informuji" a tom, kdo dorazil předním, tedy Magnum Psyché.
Psychoušek je rezavý CM Chips od Naervon, má krásnou hřívu :) Již má potomka na Ranchi Ohájo, jménem Prince Magnum.

MCh- 8. Nejstarší model (první model, který sis koupil/a)

11. července 2012 v 10:46 | Alush

Den 8. Nejstarší model (první model, který sis koupil/a)

Mezi první várku breyerů patřilo pár SM (Sire Lancelot, Blackie, Tugo, Wild Rain, Silver Prince, Oregon) a také Tradi Footloose a Sandy s Markym (ty jsem dostala až k Vánocům, tuším roku 2008).
Rozhodně ale Footlíka zmínit musím, dlouho jsem nevěděla, co to vlastně bude za plemeno, protože jsem pro něj neměla rodiče, nebo alespoň mamču, nakonec je to ovšem syn Betynky a Smarta, tedy Quarter horse a konečně má oba rodiče na ranchi.

MCh- 7. Nejstarší model (z hlediska roku výroby)

10. července 2012 v 9:40 | Alush

Den 7.- Nejstarší model (z hlediska roku výroby)

Ze začátku jsem se nemohla dohledat, ale zjistila jsem, že nejstarší z mé sbírky jsou SM, které ke mě dorazili v první várce Breyerů. Můj nejoblíbenější z nich je asi Sir Lancelot (výroba 2002-2006). Je ro krásný PRE palomino hřebec, prostě slaďouš :)


The Tap Tap

9. července 2012 v 11:29 | Alush
Ahoj,
toto nebude článek věnovaný koním, ale je o lidech, kteří dokázali, že ikdyž to mají těžší, tak to nemusejí brát tak vážně, tedy kapela The Tap Tap.


The Tap Tap je kapela tělesně postižených studentů a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu.

Kapelu v roce 1998 založil a dodnes vede Šimon Ornest. The Tap Tap pravidelně vystupuje na velkých i menších českých festivalech (Rock for people, Mezi ploty) v zahraničí (Madrid, Varšava, Brusel, Lucembursko), ale například i na firemních večírcích (Unicredit bank, Bison & Rose, Sanofi Aventis ad.).

Mezi poslední velké úspěchy patří například nové CD "Párty Na Kolečkách", na kterém s The Tap Tap spolupracovali David Koller, Matěj Ruppert, Ewa Farna, Kamil Střihavka, Ondřej Hejma, Dan Bárta, Zdeněk Svěrák, Tomáš Hanák a Jaroslav Svoboda, nebo již podruhé vyprodaný mikulášský koncert ve Státní opeře vysílaný v přímém přenosu na Čt1.

Osvětový klip "Řiditel autobusu" získal 1. cenu poroty i diváků v soutěži Zlatá pecka.
V současné době se The Tap Tap připravuje na vystoupení v rámci doprovodného programu letních olympijských her v Londýně a na celostátní benefiční akci a happening s názvem "Koncert proti konci světa".

Informace jsou ze stránky www.thetaptap.cz, mají je moc hezky udělané :)
Z mé stránky, do dneška jsem je neznala, ale pak jsem si poslechla písničku "Ředitel autobusu", kterou už poslouchám v kuse asi hodinu a půl :D Rozhodně jí doporučuji :)
Když text nepochopíte, tak si nestěžujte, myslím, že to je docela jasné :D Když to tak schrnu→ prostě postižení vs. český stát. Myslím, že třeba "... jak to uděláš jednou každej to pak chce..." by se dalo vzít i jako trochu jiný podtext, já bych to brala třeba jako zamyšlení na určité etnické skupiny, ale urážet nechci, jen mi to tak příjde :)
MCh- 6. Model, který jsem přemalovala

9. července 2012 v 0:59 | Alush

Den 6.- Model, který jsem přemalovala

Když si to tak vezmu, nikoho jsem nepřemalovala (ačkoli teď mám nějaké koně v přípravě :D), nejsem schopna své výtvory dokončit. Jediným tedy mým "hotovým výtvorem" je oškrábaná klisnička Fire Rain, kterou jsem tvořila tuším před... 3 lety? :D je to fakt dávno :D já si spíš CMka kupuji, než vyrábím :)

MCh- 4. Model, který byl nejdražší

8. července 2012 v 15:10 | Alush

4. den- Model, který byl nejdražší

Vzhledem k tomu, že se mi včera nechtělo psát 2x o tom samém koníkovi, ale zase abych nekecala, tak to musím dohnat dnes. Ano, nejdražším koníkem je náš King :) (Caesar the King).
Není to žádný extra drahý, ani cenný Stone, ale je nádherný :) dohromady stál cca 2000 (i s proclením a poštovným, přesně si to nepamatuji)

Fotku zatím žádnou (svoji) pořádnou nemám, tak přikládám foto od Stona :)

MCh- 3. Model, na který se podíváš a je ti hned líp

6. července 2012 v 10:53 | Alush

3. den- Model, na který se podíváš a je ti hned líp

Dobrou náladu mi udělá každý můj koník, od toho je mám :) ale vždy když se koukám na Tregoyda Journeymana, musím se pousmát. Je to úchvatný hnědý teplokrevník bez bílých znaků, krásně stánovaný a s grošema a žádná vychrtlina, prostě pořádně osvalený oř :) Jeho úhledně upravené "bobánky" v hřívě působí, jako by byl připravený do zápřahu, nebo na nějaký závod :)
Plemeno Clevelandský hnědák prostě patří do královských stájí (pro zajímavost, kdysi se toto plemeno chovalo i u nás v Kladrubech, ale nedařilo se, tak byl zrušen)

MCh- 2. Neoblíbený model

5. července 2012 v 13:01 | Alush

2. den- Neoblíbený model

Prakticky mám ráda všechny, ale když už si musím vybrat, je to nestabilní mold Stablemates Friesian, na kterém mám Blackieho a Quittíka. Vždy, když po utírání prachu skládám SMka zpátky vedle sebe na poličku, a příjde na jednoho z nich, i po opatrném pokládání si oddychnu a vzniká domino efekt, z čehož jsem se poučila a raději ty 2 pokládám, ačkoli je to prostorově nepraktické.
Podobně jsem na tom bývala i s Polarisem, ale tátovi jednou spadl a ulomil se mu podstavec, tak mi nechal vyrobit z nerezu a tak působí stabilněji :)

MCh- 1. Oblíbený model

4. července 2012 v 0:37 | Alush

1. den- Oblíbený model

Co se týče oblíbených modelů, mám jich dost, prakticky mám ráda všechny své oříky :D, ale vzhledem k tomu, že se to budu muset snažit, co nejvíce roztřídit do 15 dnů, mojí volbou pro dnešek je klisna Midnette, malovaná Lintith. Je to dokonalý mold a má nádhernou barvičku :)
Ale mezi mé oblíbence patří všichni :D je to těžké :)

Tato slečna k nám přijela letos, vyzvedla jsem si jí přímo na farmě Vysoká u Lintith, když jsme byli nedaleko lyžovat (a já tam měla dojednané i ježdění)

Prodej Bella Sara+ jezdecká pérka

3. června 2012 v 11:34 | Alush
Ahojte :)
vím, že je to tak trochu od tématu, ale nabízím kartičky Bella sara, tuším že jich mám 194.
Mohu poslat seznam koníků, jsou to série, které jsem v obchodě už ani neviděla na prodej+ 2 albumy (made in USA!)
Také bych mohla poskytnout kupujícímu přihlašovací údaje na bellasara.cz (mám tam i nějaké koně navíc)

Cena: nabídněte (počítejte, že mě to všechno stálo přes 2000,- takže nejdu o hodně dolů)


Dále nabízím jezdecká pérka značky Oregon
Nepoškozená
Cena: 800 (pc 1490)
Další foto (omlouvám se, ale nechtělo se mi to foto znova nahrávat na blog, tak jsem to vzala z mého inzerátu z bazos.cz)

Kontaktovat můžete přes komentář, nebo na mail tesarova.aja@seznam.cz

Hezký den,
Alush
 
 

Reklama