Deníček ranche

Nuda

9. srpna 2012 v 17:41 | Alush
Ahoj :)
jsem doma a není co pořádného dělat, občas něco pouklidím, nebo něco, ale fakt nic zajímavého :/. V sobotu je v Choťánkách akce pro prcky (údajně předškolní dětičky :)), bude voltiž a překážková dráha, já budu vodit malého poníka Šimůnka přes tu překážkovou dráhu, jsem ráda, že mohu nějak pomoci :) Ikdyž doufám, že se stihnu vypařit jak bude všechno hotovo, protože pak bude opékání, kde bude určitě Choťánkovské společenství koňáků a určitě by to dopadlo tak, že by se všichni bavili se všema, jen já bych seděla jak idiot a čekala, až se můj buřt opeče a budu ho moci poslušně spapat.

Jestli se také nudíte, mám pro vás návrh, takovou rychlosoutěž- všimla jsem si, že jsem totiž omylem do rozcesníků koníků místo jednoho dala odkaz na písničku, kdo mi jako první napíše jméno toho koníka, u kterého jsem udělala chybu+ jméno té písničky (je tam odkaz na youtube), tak mu udělám diplom :) (kdyžtak si rovnou pište, co na něj chcete :D).. a nebo víte co (nechce se mi mazat to, co jsem napsala), dám skryté komentáře a diplomek dostane každý, stačí splnit podmínky :D

Návštěva zoo

13. července 2012 v 10:53 | Twetty
Ahojte,
byla jsem tenhle táden v zoo, tak se jdu podělit :D.
Návštěva Zoo byla... už ani nevím kde, ale byla skoro nová a velmi hezká :). Byli tam zajímaví hadi a překvapivý nosorožec s "mega" rohem :D. Taky jsme navštívily výběh s kozami, které si hned mysleli, že máme něco k jídlu a byli jak psi :). Byli tam i shetlandský poníci, no, jak je nazvat... protivní, utahaný a líní poníci ;D. Bylo to tam vážně nádherné, viděli jsme mnoho zvířat, které mě překvapili :). No... to by bylo asi vše, navštívit takovouhle pěknou zoo byl hezký pocit, procházeli jsme s radostí a s úsměvem na tváři ;).


Krásný den,
Twetty

15 jako nic

10. července 2012 v 19:59 | Alush
Ahoj :)
ták, už máme úterý. Dnes jsem byla s liš na obědě, zašli jsme na pizzu, pak se ozvala ještě kámoška, že zrovna obsluhuje v obchodě, který patří její rodině (Pekařství a cukrářství), koupila jsem si tam 15 lízátek, takových těch kyselých :D doma jsem je slupla jako nic, do půl hodiny byly pryč, nojo, to já vždy uměla :D

Dneska bylo opět zase vedro, teď navečer se to změnilo na bouřku, ale vznikla náádherná duha ♥ níže jí najdete na fotkách

Kousek na ní si můžete všimnout takové šmouhy podobného tvaru, což je druhá duha s opačným pořadím barev
Na fotce to není moc dobře vidět, ale naživo to bylo perfektní :) (mmm ta fyzika přeci jen v něčem poučí!)

No, ale opět jsem pozornost věnovala Kingovi :D Vzhledem k tomu, že se najdou někteří, kteří tento mold na živo nikdy neviděli, tak vám tu přináším fotky ve srovnání s mým dosud největším Breyerem Tregoydem a drobounkou Midnette

Budu se muset naučit ho fotit :D já, nejraději fotící to nejprťavější, mám fotit tohle.. :DD

Jinak, nevíte někdo, jak čistit ten hrubší povrch na Stonech? :/ je tmavý, je na něm téměř vše vidět a nechci ho sedřít

Narozeninový přírůstek

7. července 2012 v 11:29 | Alush
Ahoj :)
tak konečně.. 7.7. :D to datum mám ráda, ačkoli narozeniny se mi extra slavit nechtějí (ano 14 let na světě a nic pořádnýho jsem nedokázala), ale jsem nadšená z nového přírůstku :)
Prakticky jsem k narozkám nic nechtěla, stačil mi jenom Peter Stone Caesar the King, jen jsme ještě dnes zajeli pro nové botky a hlavně nové holiny, ze kterých jsem nadšená, ani nevím proč :D. Působí jako jezdecké holiny, a jsou pevné a černé, takže jestli bude na táboře hnusně, budu jezdit v nich :) aspoň si neušpiním chapsy s pérkama. Já vím jsou to jen holiny... ale mě mamka prostě nutila takový hnusný modrý, že když mi jsou, tak ke koním budu nosit tyhle, mě nějak nevadili, ale byli neprakticky nízké a nahoře volné.
Večer budeme grilovat :) přála jsem si místo dortu, aby mi táta udělal pověstné hamburgery "dvouručáky", které se naučil na kurzu u Polreicha. Dorty už nepapám, ale bohužel stejně mamka přivezla domů medovník, který mi nikdy příliš nechutnal, ale když už ho koupila, tak jí nechci zklamat, třeba se mi změnili chutě a dneska mi zachutná :) já prostě raději něco pořádného masitého, než nějaký sladký dort, ikdyž co se týče zákusků, těm já neodolám :P

Teď se ale vrátíme ke Kingovi, chápu, že dost lidí už Stona má, pro některé to není ani tak mimořádné, ale s mými rodiči objednávat něco z Americky, ačkoli to bylo ještě s pár holkama, je úplná bojovka. Je to naprosto "obyčejný", nijak nelimitovaný draft, ale naprosto úžasný ♥ ty jeho oči, groše, barvička, flíčky... :D taky je o hlavu větší než Tregoyd, můj zatím největší model :D
Fotky jsou nic moc, snad časem pořídím lepší :)
(jak jsem říkala, u nás venku na zahradě se vážně fotit nedá, zvlášť když zrovna sluníčko nesvítí tam, kde ho potřebujete... teď zrovna bylo navíc pod mrakem... a pod ořechem :D)
Rozhodla jsem se tedy fotit vevntř, kde pozadí bude neutrálnější, ovšem kvalita horší :/
očičko ♥

Fotky jsou tedy zatím tak "pro představu", jak vypadá.. fotí se fakt blbě jak je to velký :D já nejraději fotím SMka a Chipse, nebo Miníky, tohle je oproti tomu mírně rozdíl mno.. :D Ale je fakt nádherný ♥

Počasí na/ pro draka

5. července 2012 v 14:19 | Alush
Ahoj :)
to počasí mě asi za chvilku zničí, ještě včera bylo pokračování hrůzostrašných bouřek, myslím, že dnes bude taky, nebo alespoň v to doufám, je totiž příšerný vedro. A nemyslím to ve smyslu, že sedím u počítače a můžu se z toho zbláznit, ale byla jsem dnes na koních.
Blížilo se pravé poledne, už při přípravě Sultíka jsem chcípala vedrem, naštěstí jsme byli jenom na kratší vyjížďce, poprvé, co Terka jela na Fíbině jsem zažila, že jsem cválali přímo a ne na louce na kruhu, ale pak při klusu se mi začalo dělat zle. Po ježdění jsem normálně sesedla z koně a v boxu ho začala odužďovat, příšerně se mi točila hlava, těžkly mi ruce a odsedlat za mě musela Tereza, protože jsem běžela zvracet na ten úchvatný "suchý" záchod. Byla jsem ráda, že mě Sulťa nezlobil, nějak jsem nevnímala, pak to naštěstí bylo lepší :) ikdyž kdybych nezvracela a pořád byla v tom stavu předtím a ještě tahala sedlo, asi bych za chvilku omdlela.
Takže zlatíčka, hlavně hodně pijte, ať se někde nezhroutíte ;) hlavně když to na vás paří na koni (na toho hlavně nelezte za bouřky, nevím, co je horší) a hlavně se při tomto počasí nenamáhejte.

Na závěr fotka Sultíska na odlehčení :) od Káťi Hrochové (mohla by už konečně nahrát ten zbytek fotek :DD)

Konec školního roku

13. června 2012 v 18:49 | Twetty
Zdravím lidičky,
už jsem hodně dlouho nepsala. Určitě jste si všimli, že stáj Schleichů je pořád prázdná, já už pár fotek mám, jen je sem musím dát, ale slibuji, že tu budou vo nejdříve, to víte, mamka :D.

Jinak, už se nám pomalu blíží prázdniny, ale také den rozdávání vysvědčení. Kolik z Vás je se svým výzem spokojený a kdo ne ? Tak se ukažte :D. Já osobně vyznamenání nemám, ale myslím, že jedna (možná dvě) trojky nikoho nezabijí, jo celkem mě to štve, že poprvé vyznamenání nemám, ale taky jsem ráda, že mi alespoň kámoši ze třídy nebudou říkat "šprte" :D. Na druhou stranu, každý musí počítat, že den, kdy se objeví pár trojek, čtyřek, či dokonce pětek nastane :). V osmé třídě už máknu, to už ale fakt :D! Žádné nohy na lavici, cucání lízátka a usínání, prostě ne :D! Teď už musím zabrat a psát dobrovolné DÚ a referáty :D.
To je vše, přátelé, zase napíšu :).

Krásný zbytek večera,
Twetty

Další část týdne za námi

30. května 2012 v 19:58 | Alush
Ahojte :)
nevěděla jsem, co dát jako nadpis..
Dneska fajn den, až na to, že jsem ve škole myšlenkama jinde, úplně jinde (kde, to se mi říkat nechce :D), s příroďáku kulaťoučká trojka ze zkoušení, protože jsem se i doma učila na něco jiného a myslela jsem si, že budu dopisovat. Sice mě napadaly odpovědi (jak jsem pak zjistila, tak byly správné), ale nějak jsem neměla chuť nic říkat, v hlavě už mám prázdniny, prostě jí na to peču :D Nevím, co to se mnou je, většinou jsem hrozně rozklepaná a všechno a teď mi bylo ukradené i toto.
Odpoledne koně, s liškou jsme byli na pastvě a trenérka nás nechala, ať si jezdíme samy, což mi vyhovovalo, akorát se mi nepovedlo Matýska nacválat, budu to ještě muset dopilovat :D. Dost mě mrzí, že i od Appy mají Stony všichni tak brzo a já doufala, že toho mýho budu mít už na SLS (a to je asi měsíc v česku) a člověk se na poslední chvíli dozví, že slečna nejede :( Abych pravdu řekla, zhnusilo mi to najednou všechny Stony. Když jsem se na ně koukla i na eBay včera, mohla jsem žasnout, teď jak na to koukám, přišlo mi, že už to nemá takovou "šťávu".
Uvažuji o prodeji nějakých BH, ale zase by se to mohli koníci dostat k někomu, který by ho poslal dál a to by mi bylo líto, takže zatím všichni zůstávají (jenom mohu nabídnout rozdělaného CM classics jednoroha :D možná ho jednou dodělám, jednou..). Ráda bych nějaké živé zvířátko, hrozně bych chtěla nějakou kočičku, nejlépe z útulku, třeba přeškemrám tátu k narozkám ♥, sice už dlouho sním o pejskovi, ale to se mi nevyplní, hadů se bojí mamka, kvůli slepicím nebudu mít páva a papoušci se mi líbí jenom ti hodně drazí, ale nevím, jak je to hlučné a jak dlouho bych to já (nebo naše vesnice) vydržela.

Nějak jsem se rozepsala :D
No doufám, že se máte hezky, zítra jdu zase na koně, tak asi napíšu zase v neděli, protože mám ještě dost práce ohledně SLS.

Hezký zbytek týdne,
Alush

Další "nudný", školní den

29. května 2012 v 19:10 | Twetty
Ahojky, dnes to byl děsný den ve škole. U dějepisu snad polovina třídy usla, včetně mě :D. Myslela jsem, že to nevydržím, děsná nuda, všichni byli nějak zticha, což není známo. O volnou hodinu jsme běhali s kámoškama jak šílenci pod prasklou hadicí, pak dostali na vyučování vynadáno, že kapeme po celé škole vodu :D. Hlavně, že jsme se nasmáli ne :D ?! No, tak se mi ta nálada nějak postupně srovnala, ale pak mě naštvala jedna barbie ve škole, to už bylo horší. Držela jsem se, abych se neotočila na ní a radši odešla domů. Ale den to nebyl moc příjemný :/. Jaký byl ten Váš ? Doufám, že o dost lepší :).

Zdraví
Twetty

Dny plné slunce

27. května 2012 v 10:40 | Alush
Ahojte :) omlouvám se, že jsem "dlouho" nic nenapsala :/ Tak vám vylíčím, jak probíhala druhá polovina tohoto týdne.

Ve středu jsme měli ve škole 3 hodiny tělocviku, venku. První hodinu kluci skákali do dálky, holky měly skákat do výšky, tak jsem se ujmula funkce zvedače tyče :D. Druhá hodina byla kombinací volejbalu a přehazky, pořádně jsme nevěděli, co si zahrát a třetí hodina házená, tu už v životě hrát nehodlám... :D Odpoledne oříci, chudák liška, když šla pro Iru, tak jí Bára (poncl) protrhla ohradník :D, ale všichni přežili, jen bylo hrozná vedro.

Pokračujeme čtvrtkem, ve škole nuda, až na to, že byl děják a nečekala jsem, že ho hned budu dopisovat.. no takové překvápko, takže jsem to tam nějak okecala, minimálně polovinu budu mít špatně, uvidíme. Odpoledne zase koně :D, chvilku jsme sledovali, jak Paris skáče, nějak se mu nechtělo. Terka chtěla počkat na Páju s Lukášem, myslela, že tam ještě nejsou, ale najednou tam přišli oba s nasedlanýma koněma a my neměli ty koně ani přivedený z pastvy :D Nechápu jak, ale úplně jsem zapoměla, jakou stranou se nandavají třmenový řemeny, takže jsem zdržovala, ale zvládlo se to a jelo se ven. Pájin poník Daisy je hrozně vtipnej :D Když se jelo po louce ve vysoký trávě, tak se úplně ztrácela.

V pátek jsme měli s naším týmem na občanku, na "Já, občan" charitativní akci na Poděbradském ostrově, pro zvířátka (Záchranná stanice Pátek), takže celý den venku. Dopoledne se nám tam nacpali nějací sedmáci, to jsme tam měli program pro dojednané školy a o těhle jsme vůbec nevěděli. Nějak jsme to nakonec zvládli. Pak jsme ještě s pár holkama se šly opalovat na molo u Labe, nevím, co všem přišlo úchylnýho na tom, když jsem se tam opalovala jenom podprsence :D (samozřejmě jsem dole něco měla, měla jsem na sobě totiž šaty :/ ). Odpoledne bylo v pohodě, vybírala jsem vstupný, s holkama jsme si pouštěli One Direction, prostě klídek.

Včera jsem byla s Terkou na závodech, to brzké vstávání mi příliš nevyhovuje, ale kupodivu jsem to zvládla :D Když se nemusí vstávat brzo do školy, je to hned lepší. Jelo se až pod Kunětickou horu, Terka nezávodila, ale skákal Lukáš s jejím koněm (Sulťou) a ještě brala její druhou klisnu Fíbí. Bylo tam takové travnaté parkoviště, kde lidé vykládali koně, sedlali, krokovali atd.. protože Terčiny rodiče, Terka a trenérka se koukali na Lukáše, tak jsem tam zůstala sama a hlídala jsem Fíbinku, která měla docela dost energie a stýskalo se jí po Sultíkovi, takže jsme to několikrát obešli dokola. Když jsem pak krokovala a hlídala Sulťu a Terka trénovala na opracovišti s Fíbinkou (jenom normální trénink, s Fíbí se bude skákat až příští rok), tak to bylo v pohodě, to jsem si sedla a on žral a žral.

No a dnes? Plánuju udělat diplomky na Symphony Live Show, která je už příští sobotu :) těším se na vás!
Dhakinka&Gecosek :)) ♥
 
 

Reklama