Duben 2015

Koníci a koníci...

3. dubna 2015 v 20:49 | Alush
Zdravíčko milí sběratelé a ostatní čtenáři :)
jak jsem se už asi zmiňovala, nejvíce času teď trávím u koníků staráním se o svojí svěřenkyni, která bude mít za měsíc hříbě (<3). To znamená hlavně jí kydat box a takové věci ve stáji. Ještě občas ráno pomůžu tím, že přijedu nakrmit a vyvést ty čtyřnohé tvory, aby se mohla majitelka jednou pořádně vyspat. Koní celkově tam není moc, je to školní statek, tudíž si tam ustajují jen studenti nebo bývalí studenti. Nebo alespoň to tam mají upřednostněné. My máme takovou stáj pro sebe, protože majitelka (nebudu psát raději jméno) tam má 3 koně- tedy Gipsynka je teď víceméně moje. Teď přibyl ještě jeden koník Čenda (Chindit) jedné studentky, takže na péči další kůň. A tento víkend má dorazit další koník- dceruška Gipsy, která doteď byla v hříbárně+ se pak narodí hříbátko. Po té chvíli co tam jsem tam najednou bude překoňováno, no to bude sranda, jsem zvědavá, jaké to pak bude.

Zatím je vyvádění a zavádění 4 koníků super. Ráno se dají vyvést tak, že se Gipsa vypustí na volno a 3 vezmu na vodítko, Čenda musí vycházet v řadě ze stáje poslední, protože kope :D A večer ještě lepší, protože Gipsa a Fífa (syn Gipsy) běží domů na volno a člověk musí vést akorát Čendu s Lili, kteří se dají vypustit kousek před stájí a hezky si doťapou. Obdivuji, jak jsou krásně vychovaní. Ve stáji, kde jsem byla předtím, ikdybych pustila jednoho navolno, aby běžel s náma, tak už ho lovíme někde po vesnici a další by se utrhli za ním- a nejlépe by ještě pošlapali a pobořili co by mohli.

Je teď hlavně příšerné počasí co? Dnes jsem po týdnu byla na tom válečku zase jezdit a měla docela dost energie. Šla jsem jenom takový kousíček podél Labe na okraji města, naštěstí nebylo dnes tolik lidí, jen na skateparku na mě nějací čučeli :D Pak jsem se rozhodla procválat jednu alej a jak bylo mokro, tak s každým odrazem kopyt to mlasklo/klaplo, znělo to úplně úžasně, prostě úžasný zvuk koňských chodů :3

A také jsem dnes byla v sedlářství pro nové botky- už ne úplně pérka, ale takové mnohem pohodlnější a měkčí bez zipu, jsou super :) Koupili jsme také jedny botky na normální nošení a podkolednky.. vždy musím mít podkolenky :D

Tak vás zase zatěžuji textem, který stejně nebude číst.. no nevadí, někam se musím vypsat, že :) :D Tak pod perexem máte zase nějaké fotečky (pozor, kvalita mobil)