Květen 2012

Další část týdne za námi

30. května 2012 v 19:58 | Alush |  Deníček ranche
Ahojte :)
nevěděla jsem, co dát jako nadpis..
Dneska fajn den, až na to, že jsem ve škole myšlenkama jinde, úplně jinde (kde, to se mi říkat nechce :D), s příroďáku kulaťoučká trojka ze zkoušení, protože jsem se i doma učila na něco jiného a myslela jsem si, že budu dopisovat. Sice mě napadaly odpovědi (jak jsem pak zjistila, tak byly správné), ale nějak jsem neměla chuť nic říkat, v hlavě už mám prázdniny, prostě jí na to peču :D Nevím, co to se mnou je, většinou jsem hrozně rozklepaná a všechno a teď mi bylo ukradené i toto.
Odpoledne koně, s liškou jsme byli na pastvě a trenérka nás nechala, ať si jezdíme samy, což mi vyhovovalo, akorát se mi nepovedlo Matýska nacválat, budu to ještě muset dopilovat :D. Dost mě mrzí, že i od Appy mají Stony všichni tak brzo a já doufala, že toho mýho budu mít už na SLS (a to je asi měsíc v česku) a člověk se na poslední chvíli dozví, že slečna nejede :( Abych pravdu řekla, zhnusilo mi to najednou všechny Stony. Když jsem se na ně koukla i na eBay včera, mohla jsem žasnout, teď jak na to koukám, přišlo mi, že už to nemá takovou "šťávu".
Uvažuji o prodeji nějakých BH, ale zase by se to mohli koníci dostat k někomu, který by ho poslal dál a to by mi bylo líto, takže zatím všichni zůstávají (jenom mohu nabídnout rozdělaného CM classics jednoroha :D možná ho jednou dodělám, jednou..). Ráda bych nějaké živé zvířátko, hrozně bych chtěla nějakou kočičku, nejlépe z útulku, třeba přeškemrám tátu k narozkám ♥, sice už dlouho sním o pejskovi, ale to se mi nevyplní, hadů se bojí mamka, kvůli slepicím nebudu mít páva a papoušci se mi líbí jenom ti hodně drazí, ale nevím, jak je to hlučné a jak dlouho bych to já (nebo naše vesnice) vydržela.

Nějak jsem se rozepsala :D
No doufám, že se máte hezky, zítra jdu zase na koně, tak asi napíšu zase v neděli, protože mám ještě dost práce ohledně SLS.

Hezký zbytek týdne,
Alush

Další "nudný", školní den

29. května 2012 v 19:10 | Twetty |  Deníček ranche
Ahojky, dnes to byl děsný den ve škole. U dějepisu snad polovina třídy usla, včetně mě :D. Myslela jsem, že to nevydržím, děsná nuda, všichni byli nějak zticha, což není známo. O volnou hodinu jsme běhali s kámoškama jak šílenci pod prasklou hadicí, pak dostali na vyučování vynadáno, že kapeme po celé škole vodu :D. Hlavně, že jsme se nasmáli ne :D ?! No, tak se mi ta nálada nějak postupně srovnala, ale pak mě naštvala jedna barbie ve škole, to už bylo horší. Držela jsem se, abych se neotočila na ní a radši odešla domů. Ale den to nebyl moc příjemný :/. Jaký byl ten Váš ? Doufám, že o dost lepší :).

Zdraví
Twetty

Dva nové Chips přírůstky

29. května 2012 v 15:49 | Alush |  Novinky
Ahojte :)
Dnes jsem byla na poště vyzvednout 2 PS Chipse, které jsem koupila od Appaloosy :)
Ještě mám jednoho krásného Arábka u Naervon a na SLS k nám dorazí (konečně) také PS Standart, je úchvatný, moc se na něj těším :) ikdyž je až k narozkám, tak se ho pokusím vyfotit zatím na SLS.
Teď ale k těmhle 2 prckům.
Jako prvního zmíním strakatého arábka Al Khálího, jehož zbarvení mě fascinuje. Myslela jsem, že my budou vadit 2 téměř pravidelné fleky, ale je to v pohodě :) je doopravdy nádherný. Ještě musím domyslet, jestli to bude Arab, nebo pinto arab, uvidíme...
Druhý je hanoverský hřebec Two Socks (Dvě ponožky, jak originální a trefné.. :D), má krásné zbarvení, hlavně ty groše ♥ to zastiňuje jeho mdlý výraz a celkově takovou tu "zestárlost", nebo jak bych to řekla.. no prostě nedostatky.

Pod perexem jsou fotky, s tím mým kompaktem se toho moc nedá, navíc jsou takové narychlo a focené uvnitř, ale koukat se na ně dá :D

Statistiky na týden 21.5.-27.5.2012

29. května 2012 v 15:29 | Alush |  Statistiky
Ahojte :)

Navstevnost za minuly tyden (21.5. 2012 - 27.5. 2012) je:
Pondeli: 15
Utery: 17
Streda: 14
Ctvrtek: 8
Patek: 2
Sobota: 2
Nedele: 29

Celkem: 87

Oproti poslednímu týdnu se to zlepšilo o 27 lidí :) docela pěkné, na to, že jsem měla víc času až druhou polovinu týdne :D
Za chvilku vydám článek s našimi novými přírůstky na ranch :)

Kreslím... psovité šelmy

27. května 2012 v 16:09 | Alush |  Grafika
Ahoj :)
dnes ode mě asi poslední článek. Moc mě baví kreslit, navíc mám ráda animáče, tak se vám občas "pochlubím" se svými výtvory, ráda uslyším kritiku.

Dixie (Fox and Hound 2)& Sasha La Fleur (All dogs go to heaven 2). V pozadí fotka z internetu (ten "déšť")

Dnešní výtvor
"Where is our moon?", ani nevím, jak mě to napadlo :D

Příště plánuju nakreslit My little pony (asi Fluttershy, uvidíme) a nějakou kočičku :))

Blackie

27. května 2012 v 13:10 | Alush
Jméno: Blackie
Přezdívka: Black

Plemeno: Fríský kůň
Pohlaví: Valach
Matka: --
Otec: RZD Ronery von Moenning
Datum narození:
8.9.2002
Zaměření:
Anglie
Ocenění:
--
Potomci: --
Značka: breyer OF
Stručné info: Krásný valášek Fríského koně, je to takový "vůdce stáda". Musím poznamenat, že to byl můj vůbec první Breyer (byl otevřen jako první)

Dny plné slunce

27. května 2012 v 10:40 | Alush |  Deníček ranche
Ahojte :) omlouvám se, že jsem "dlouho" nic nenapsala :/ Tak vám vylíčím, jak probíhala druhá polovina tohoto týdne.

Ve středu jsme měli ve škole 3 hodiny tělocviku, venku. První hodinu kluci skákali do dálky, holky měly skákat do výšky, tak jsem se ujmula funkce zvedače tyče :D. Druhá hodina byla kombinací volejbalu a přehazky, pořádně jsme nevěděli, co si zahrát a třetí hodina házená, tu už v životě hrát nehodlám... :D Odpoledne oříci, chudák liška, když šla pro Iru, tak jí Bára (poncl) protrhla ohradník :D, ale všichni přežili, jen bylo hrozná vedro.

Pokračujeme čtvrtkem, ve škole nuda, až na to, že byl děják a nečekala jsem, že ho hned budu dopisovat.. no takové překvápko, takže jsem to tam nějak okecala, minimálně polovinu budu mít špatně, uvidíme. Odpoledne zase koně :D, chvilku jsme sledovali, jak Paris skáče, nějak se mu nechtělo. Terka chtěla počkat na Páju s Lukášem, myslela, že tam ještě nejsou, ale najednou tam přišli oba s nasedlanýma koněma a my neměli ty koně ani přivedený z pastvy :D Nechápu jak, ale úplně jsem zapoměla, jakou stranou se nandavají třmenový řemeny, takže jsem zdržovala, ale zvládlo se to a jelo se ven. Pájin poník Daisy je hrozně vtipnej :D Když se jelo po louce ve vysoký trávě, tak se úplně ztrácela.

V pátek jsme měli s naším týmem na občanku, na "Já, občan" charitativní akci na Poděbradském ostrově, pro zvířátka (Záchranná stanice Pátek), takže celý den venku. Dopoledne se nám tam nacpali nějací sedmáci, to jsme tam měli program pro dojednané školy a o těhle jsme vůbec nevěděli. Nějak jsme to nakonec zvládli. Pak jsme ještě s pár holkama se šly opalovat na molo u Labe, nevím, co všem přišlo úchylnýho na tom, když jsem se tam opalovala jenom podprsence :D (samozřejmě jsem dole něco měla, měla jsem na sobě totiž šaty :/ ). Odpoledne bylo v pohodě, vybírala jsem vstupný, s holkama jsme si pouštěli One Direction, prostě klídek.

Včera jsem byla s Terkou na závodech, to brzké vstávání mi příliš nevyhovuje, ale kupodivu jsem to zvládla :D Když se nemusí vstávat brzo do školy, je to hned lepší. Jelo se až pod Kunětickou horu, Terka nezávodila, ale skákal Lukáš s jejím koněm (Sulťou) a ještě brala její druhou klisnu Fíbí. Bylo tam takové travnaté parkoviště, kde lidé vykládali koně, sedlali, krokovali atd.. protože Terčiny rodiče, Terka a trenérka se koukali na Lukáše, tak jsem tam zůstala sama a hlídala jsem Fíbinku, která měla docela dost energie a stýskalo se jí po Sultíkovi, takže jsme to několikrát obešli dokola. Když jsem pak krokovala a hlídala Sulťu a Terka trénovala na opracovišti s Fíbinkou (jenom normální trénink, s Fíbí se bude skákat až příští rok), tak to bylo v pohodě, to jsem si sedla a on žral a žral.

No a dnes? Plánuju udělat diplomky na Symphony Live Show, která je už příští sobotu :) těším se na vás!
Dhakinka&Gecosek :)) ♥

Vysoká návštěvnost

24. května 2012 v 19:55 | T&A |  Novinky
Děkujeme Vám za návštěvnost !
Náš začínající ranch navštívilo už více jak 100 návštěvníků.
Ještě jednou děkujeme :).


Sandy

23. května 2012 v 12:00 | Alush

Jméno: Sandy
Přezdívka: Sandy (:D)

Plemeno: Arabský plnokrevník
Pohlaví: Klisna
Matka: Hasna
Otec: Believe In Night
Datum narození:
4.5.1992
Zaměření:
Anglie
Ocenění:
NYLS 2012 1. místo Traditional Warmbloods, CLS 2011 6. místo BH Tradi/Class Arabians, CLS 2012 3. místo OF BH Tradi/Class Arabians
Potomci: Brzy doplním seznam, je jich hodně :/
Značka: Breyer OF
Stručné info: Jemná maminka, velmi dobrá a zkušená chovná klisna. Byla můj úplně první BH dospělí kůň (přišla mi s mou první várkou BH roku 2008). Je to taková vůdkyně stáda, i přes to že je to starší dáma. Dle mě je to jeden z nejreálnějších moldů :)


Volný design- Perfect spring!

22. května 2012 v 18:09 | Alush |  Grafika
Ahoj :)
udělala jsem takový jarní rychlodesign, nezabral mi ani 20 minut :D ale je docela hezký :)
Kdo by měl zájem, ať mi napíše do komentářu (i s mailem), abych mu poslala instrukce, kódy barev a verzi bez podpisu :)
Designy na přání NETVOŘÍM, pouze asi 2-3 lidem, kterým jsem to sama nabídla ;)

(když kliknete, je to ve větším)

NEKOPÍROVAT! Jsem na to dost háklivá zlatíčka ;)